Az alaszkai nyár nem egészen úgy néz ki, mint amihez mi vagyunk szokva, legalábbis egyelőre. Az északi-sarki régiót érinti a legerőteljesebben a felmelegedés és ezalól Alaszka sem kivétel. A nyár pedig egy olyan jelenséget hoz, ami komoly problémák forrása lehet.
Júliusban és augusztusban Alaszka sok folyója sárgává válik. Nem csak sárgássá, hanem narancssárga színt öltve hömpölyög tovább. Ennek oka azonban nem állati eredetű, ezt bizony a klímakatasztrófa váltja ki.
A permafroszt, vagyis az állandóan fagyott talaj olvadása az egész régióra jellemző. Az olvadás következtében pedig minden, amit a fagyott talaj magába zárt, most elszabadul. Köztük az ásványi anyagok is, mint például a cink, a réz vagy a vas.
Ez utóbbi rozsdás színt kölcsönöz a víznek, minél nagyobb mennyiségben van jelen, annál inkább. Ez pedig a folyók savasodásával jár, mely nem gyakorol jó hatást sem azok élővilágára, sem az ivóvíz minőségére. A permafroszt olvadását pedig csak egyféleképpen lehet megállítani, ám Alaszka továbbra is erőteljesen koncentrál a fosszilis energiahordozók kitermelésére és exportálására.