2023. szeptember 23. szombat
Tekla

A katonaságot is be kellett vetni a havazás miatt Japánban

2020. december 22., 16:00
A katonaságot is be kellett vetni a havazás miatt Japánban

Japánban a hó nem egy szokatlan jelenség. Azokat a képeket szemlélve, melyeken a turistabuszok egy a hóban vágott úton haladnak, és a hófal magasabb, mint a busz, nyilvánvaló, hogy a nagy mennyiségű hó sem okoz különösebb gondot a sziget lakóinak. 

kép: japan-forward.com

December 17-én azonban rekordgyorsasággal hullott a hó, melyre egyrészt nemigen lehetett felkészülni, másrészt pedig a sebessége miatt komoly fennakadásokat is okozott. 

kép: japan-forward.com

 

 

A havazás jelentősen érintette a Japán tenger partján fekvő Niigata prefektúrát is. A fővárossal, Tokióval összekötő főútja is behavazódott, méghozzá olyan mértékben, hogy ott mintegy 2100 jármű esett a hó fogságába. Japán a katonaság bevetését is szükségesnek látta, de még így is hosszan elhúzódott a mentés, a sor hosszabb volt, mint 16 km. 

kép: edition.cnn.com

Emellett a havazás a felsővezetékeknek sem tett jót, a leszakadó áramvezetők 10 000 háztartást hagytak áramellátás nélkül a sűrű havazásban. A meteorológusok szerint pedig a havazás továbbra is folytatódni fog. 

kép: Kyodo-Reuters

lead kép: youtube

Ezek is érdekelhetnek