A BBC Wild Isles című dokumentumfilm-sorozatának egyik nemrégiben sugárzott epizódjában hangoztatta intelmeit a brit természettudós, rámutatva az olyan rovarok, mint a pillangók, méhek és darazsak ökoszisztémánkban betöltött kritikus szerepére.
A 98 éves Sir David Attenborough nem kertel, a fűnyíróknak nem csak májusban, de még júniusban sincsen semmi keresnivalója a kertekben, már ha szeretnénk megmenteni a beporzókat...
A világhírű tudós a BBC Wild Isles természetfilmjén beszélt arról, hogy nem is csak májusban, hanem még júniusban sem szabadna lenyírni a füvet. Sőt, nézete szerint július közepéig nem is érdemes a fűnyírás lehetőségéről beszélni. Vagyis a No Mow May egy két és fél hónapos időszakot is felölelhetne.
Az így kialakuló méhlegelők elképesztően fontos részletet adnak hozzá a beporzók életéhez, segítenek a táplálékszerzésben, nem utolsó sorban pedig a szemet is gyönyörködtetik. De, ami ennél is fontosabb, a túlélésünk zálogai lehetnek.
A vadvirágok sokszínűsége sehol máshol nem olyan gazdag, mint a kaszálóréteken - fogalmaz a tudós. Ezeknek a réteknek, vagyis a vadvirágok biodiverzitásának leggazdagabb lelőhelyeinek a 97%-át elvesztettük mostanra, ez pedig riasztó adat!