Október 7. Kedd, Amália

Kánikula, jégeső és szélvihar: szombaton tetőzik a hőség

Szinte elviselhetetlen meleg lesz szombaton, amit vasárnap egy enyhe hidegfront követ. A jövő hét időjárása is napos, meleg lesz.

Itthonhőségkánikulaidőjárás
2025. augusztus 16. 08:00

Szombaton tetőzik a kánikula, aminek a vasárnap érkező hidegfront vet véget. A front szórványosan okozhat záport, zivatart - főként hazánk keleti részein. Hétfőtől viszont ismét naposabbra, szárazra fordul időjárásunk. Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén 2025.08.16. szombat éjfélig.

A szombati időjárás mindenkit megvisel
A szombati időjárás mindenkit megvisel Fotó: DimaBerlin / Shutterstock

Puszító időjárás: a 40 fokokat zivatarok válthatják

Szombaton az ország nagy területén 27 fok felett, az ország középső és déli részein 29 fok felett alakul a napi középhőmérséklet. Délutántól, estétől megváltozik az időjárás, főként a Dunántúlon növekszik a zivatar kialakulásának esélye. Zivatar környezetében viharos (60-75 km/h) széllökés, jégeső (jellemzően <2 cm), intenzív csapadék (15-25 mm) előfordulhat  - írja a Met.hu.

Nagyon magas az UV-sugárzás is

Aki teheti a déli, kora délutáni órákban ne tartózkodjon napon, a magas UV-sugárzás miatt pedig a fényvédelem elengedhetetlen. 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Köpönyeg Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetik