Június 4. Csütörtök, Bulcsú

Csapadék és enyhülés jön

Borongós időjárással indul a hét: többfelé hószállingózás, havas eső is előfordulhat, miközben a délkeleti szél egyre gyakrabban élénkül meg. Csapadék lesz bőven.

A következő napokban több hullámban érkezik csapadék, miközben marad a borongós, párás időjárás. A hét elején még téli jellegű csapadékformák is előfordulhatnak, majd fokozatos enyhülés veszi kezdetét, de az eső és a szél a hét második felében sem tűnik el teljesen.

Hóvirágok a nedves talajon, a téli csapadék hatására meginduló növekedéssel
A csapadék mennyisége és az enyhébb időjárás már a természet ébredését jelzi. / Fotó: Köpönyeg észlelő

Hétfőn továbbra is borult, szürke időre számíthatunk, a felhőzet inkább csak a délutáni óráktól kezdhet szakadozni délen. Több helyen előfordulhat gyenge hószállingózás, vagy havas eső, délutánra inkább a szitálás válik jellemzővé. A délkeleti szél fokozatosan megélénkül. A hőmérséklet többnyire +2, +3 fok körül alakul.

Kedden újabb csapadék

Kedden délnyugat felől beborul az ég, csapadék főként az Északi-középhegység tágabb környezetében várható. Kezdetben havazás, ónos eső is lehet, majd egyre inkább havas esőbe, esőbe vált a csapadék. A délkeleti szél többfelé megerősödik. A fagyos reggelt követően délutánra +4 fok köré enyhül a levegő.

Szerdán erősen felhős, sokfelé borult égbolt valószínű, szórványosan esővel, szitálással. A délkeleti, keleti szél továbbra is élénk, olykor erős marad. A legmagasabb hőmérséklet +1 és +10 fok között alakul.

Csütörtökön borongós, párás idő ígérkezik, ugyanakkor délen egyre gyakrabban süthet ki a nap. Elszórtan újabb eső, zápor is kialakulhat. A délkeleti szél sokfelé erős lesz. Napközben 6 és 12 fok közé melegszik a levegő.

Pénteken felhős idő valószínű, időnként rövid felszakadozásokkal. A reggeli órákban párássá válhat a levegő, helyenként köd is képződhet. Elszórtan eső, zápor előfordulhat. 7-9 fok körüli enyheség lehet.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Köpönyeg Google News oldalán is!