
A születésszámok egyre csak csökkennek szerte a világban, ami ugyan a túlnépesedés szempontjából jó hír, de a családra vágyó párok esetében már nem az. Ráadásul a kismamákra is egyre több veszély leselkedik.
Bár a vetélések és koraszülések mintegy 70%-ért a felszálló fertőzések tehetők felelőssé, egyre komolyabb gondot okoz a hőség és a légszennyezettség is. Ennek megfelelően a kismamáknak sokkal jobban kell figyelnie a környezetükre, mint azt eddig gondolták.
A globális hőmérséklet növekedése miatt egyre nagyobb veszélybe kerül a várandós nők egészsége. A szakértők figyelmeztetnek, hogy a hőség – különösen 25°C feletti hőmérsékleten – növeli a terhességi szövődmények, például vetélés és koraszülés kockázatát.
A kiszáradás és a légszennyezés súlyosbítja ezeket a problémákat, mivel a meleg és a rossz levegőminőség károsítja a magzat fejlődését és a kismama egészségét. Ezért fontos, hogy a várandós nők lehetőleg kerüljék a hőséget, húzódjanak hűvösebb helyre, és figyeljenek a folyadékpótlásra. Mivel a meddőség egyre nagyobb gondot okoz a világban, a születésszámok is csökkennek, így a kismamák “védelme” kiemelt jelentőségű. Számukra is azok a megoldások jelenthetnek menedéket, mint amik bárkinek: a városok nagy arányú zöldítése, a károsanyag-kibocsátás csökkentése és a természet hatékony védelme.
Így nem csak a kismamákat, hanem a magzatot is megóvhatjuk egy sor olyan külső hatástól, melyek fejlődését, későbbi életét drasztikusan befolyásolják!
Forrás: environewsnigeria.com
Nyitókép: Arkom Suvarnasiri / Shutterstock