Július 27. Hétfő, Liliána, Olga

Viharosan indul a hét, de gyorsan berobban a kánikula

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Köpönyeg.hu

A hét elején egy gyenge hidegfront gondoskodik az átmeneti felfrissülésről, de nem tart sokáig. Néhány nap alatt nagyot fordul az időjárás. Ekkor tér vissza a perzselő kánikula!

Hétfőn még egy gyenge hidegfront alakítja időjárásunkat, amely többfelé erős széllel és zivatarokkal vonul át az ország felett. A hét közepétől azonban gyors felmelegedés veszi kezdetét: a hétvégére pedig ismét 35–39 fokos hőségre készülhetünk.

Meleg időjárás miatt szenvedő nő a ventilátor előtt.
Így alakul július utolsó hetének időjárása. Fotó: Olezzo / Shutterstock

Hidegfronttal, viharokkal indít július utolsó hetének időjárása

A hét első napján hosszabb-rövidebb napos időszakokra számíthatunk, és bár az ország nagy részén száraz marad az idő, helyenként záporok, késő délután hevesebb zivatarok is kialakulhatnak. A HungaroMet figyelmeztetése szerint elsősorban a keleti, északkeleti határvidéken fordulhat elő számottevő csapadék, amelyet erős, néhol viharos széllökések kísérhetnek. Azonban a hidegfront ellenére is 29 és 33 fok között alakulnak a délutáni csúcshőmérsékletek.

A hét közepétől indul a felmelegedés

Kedden már gomolyfelhős, de napos idő várható, legfeljebb a keleti országrészben fordulhat elő egy-egy futó zápor. A délutáni órákban 25 és 32 fok közötti maximumokra számíthatunk.

Szerdától azonban egyre melegebb lesz. Országszerte a npos óráké lesz a főszerep, csapadék nélkül. Tovább emelkedik a hőmérséklet: délután már 28–34 fokot mérhetünk.

Csütörtöktől pedig újabb erőteljes melegedés kezdődik. A derült, száraz időben délután 30 és 36 fok közé emelkedik a hőmérséklet, ezért a HungaroMet több megyére első-, illetve másodfokú figyelmeztető előrejelzést adott ki a magas napi középhőmérséklet miatt.

Hungaromet figyelmeztető előrejelzés magas középhőmérséklet miatt július utolsó hetének időjárás-előrejelzsésében.
Első- és másodfokú figyelmeztető előrejelzés a csütörtökön várható magas középshőmérséklet miatt. Fotó: HungaroMet

A hét végére tetőzik a hőség

Péntektől vasárnapig zavartalanul napos, száraz idő ígérkezik, tovább fokozódik a kánikula. Pénteken és szombaton 33–38 fok, vasárnap pedig már 34–39 fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók.

A hét második felében nemcsak a nappalok lesznek egyre forróbbak, de a idővel előfordulhat, hogy a hajnalok sem hoznak majd nagy felfrissülést. Érdemes időben felkészülni a tartós hőségre.

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Köpönyeg Google News oldalán is!