Ezúttal is a szilárdtest-akkumulátorok kerültek reflektorfénybe, de most nem a létrehozásuk miatt, az ugyanis már nem olyan nagy újdonság. A mostani újítás az, hogy megfelelő méretűre, használhatóra és gyártásra alkalmas formára sikerült hozni őket!
Ezt az áttörést a Mercedes és a Factorial Energy vállalat érte el, mely két technológiát ötvözött: a száraz bevonási és a teljesen-szilárdtest-kémia megoldását hozták össze egy akkumulátorba, igen jó eredménnyel.
Az eredmény egy olyan eszköz, melyet olcsón lehet gyártani, lényegesen kisebb ökológiai lábnyommal, kisebb súllyal és sokkal nagyobb energiasűrűséggel. A cél természetesen az elektromos autók elterjedésének ösztönzése.
Amennyiben az állítások igazak, akkor ezt igencsak jól megtolták, hiszen az e-autókkal kapcsolatos két leginkább emlegetett gond a hatótáv és a töltési idő. A hagyományos tüzelőanyaggal hajtott autókkal akár 800 km-t is elmehetünk úgy, hogy teletankoljuk 4 perc alatt. Az említett akksival 12 perces töltési idővel számolva 1000 km körüli hatótávot lehet elérni, azaz a két technológia közötti szakadék gyakorlatilag eltűnik.
Nyitókép: Shutterstock