Egyre több az okoseszközünk, melyek sokszor már nem a kezünkben hordott, hanem viselt kütyük. Ezek akkumulátorait azonban ugyanúgy tölteni kell, mint a laptopot vagy a telefont – pedig van más lehetőség.
Már az előző generációban is találkozhattunk olyan órával, melybe nem kellett akkumulátor – vagy fel lehetett húzni, ami kissé körülményes, vagy a kezünkre rakva annak mozgása adta az energiát a működéshez, így mi lettünk az energiaforrás.
Ma már egy okosóra működéséhez ez az energia kevés lenne, de a testünk is termel energiát, pontosabban hőt, amit ki lehet használni. Egy új anyag ebben segíthet! A nyomtatható, ultravékony filmréteg képes az emberi bőr hőmérséklete és a környező hőmérséklet közti különbségből elektromos áramot előállítani.
Ez az eljárás nem új, amiben mégis úttörő ez a mostani anyag az az, hogy hajlítható, könnyű és kényelmesen viselhető, nem utolsó sorban pedig a teljesítménye is sokkal jobb az eddigi próbálkozásokhoz képest. Vagyis már nincsen messze az az időszak, amikor a testünk melege adja az energiát az okosóra vagy más, testen hordott okoseszköz működéséhez.
Nyitókép: Shutterstock