Az erdőtüzek szezonja van jelenleg, legalábbis az északi féltekén mindenképpen. Sajnos ez alól nem kivétel az USA, Kanada, Európa, de még Ázsia sem. A kiterjedt tüzek egyrészt tetemes mennyiségű co2-őt juttatnak a légkörbe, mely nem jó hír a klímaváltozás ellen harcoló emberiség számára, másrészt elképesztő területeket emésztenek fel.
kép: Pierre Markuse
Tény, hogy az erdőtüzek után a természet megújulása látványos és erős, hiszen ezt láthattuk az Ausztráliát érintő pusztító lángok kapcsán is. Európában, de még Kanadában is gyorsabban regenerálódik a táj, de az Orosz területeket érintő lángok egy kicsit más lapra tartoznak.
kép: The Siberian Times
Yakutföldtűzvészei már május eleje óta emésztik fel Szibéria erdőségeit, és mostanáig sem csillapodtak. Az augusztusi hónapot 156 aktív tűzfészekkel nyitotta a terület, mely egy kicsit sem jó hír. Ahogyan az sem, hogy a lángok megfékezésére nem sok esély mutatkozik.
Mostanra mintegy 35000 négyzetkilométernyi terület hamvadt el, mely hazánk méretének több, mint a harmada. Ezeknek az erdőségeknek a pótlása pedig sokáig is eltarthat, hiszen többnyire az örök hó birodalmának jeges talaján nőttek.
kép: The Siberian Times
Érdekes, hogy ahogyan kiteljesedik a klímakatasztrófa úgy válnak az eredetileg szinte teljesen haszontalan területek kiemelkedően jelentőssé az Orosz föderációban. Sajnos ezeknek a földeknek a kihasználása tovább rontja az amúgy sem rózsás helyzetet, mely a Földet érinti.
kép: Pierre Markuse
lead kép: Yevgeny Sofroneyev - TASS - Getty Images