
A lakások és házak szigetelése talán még sohasem kapott akkora figyelmet, mint napjainkban. De a szigetelÅ‘ anyagok környezetre gyakorolt hatása sajnos igen magas, a hungarocell és a kÅ‘zetgyapot sem éppen környezetbarát - bár a velük elért energiamegtakarÃtás miatt mindenképpen hasznosak a bolygó számára is!
Ugyanakkor létezik egy olyan anyag is a piacon, melybÅ‘l mostanra már biztonságos, modulárisan gyártott, illékony mérgezÅ‘ vegyületektÅ‘l és toxinoktól mentes szigetelést lehet készÃteni, ráadásul ennek szénlábnyoma negatÃv, vagyis képes csökkenteni az épÃtkezések környezetre gyakorolt hatását is.
Ennek az az oka, hogy ez a szigetelés kenderbÅ‘l készül. Ez a növény pedig elképesztÅ‘ tulajdonságokkal rendelkezik. Azon túl, hogy kifejezetten gyorsan nÅ‘, igénytelen és igen nagy mennyiségben képes megkötni a CO2-t. Ipari felhasználása révén pedig további jó tulajdonságai is elÅ‘térbe kerülnek, mint az, hogy rendkÃvül jó szigetelÅ‘anyag készülhet belÅ‘le.
A környezettudatos épÃtkezések terén a szalmaépületek, a könnyűszerkezetes házak vagy éppen a vályogépületek egyre jobban elÅ‘térbe kerülnek, mert bár lehet, hogy nem olyan tartósak, mint egy téglaépület, de 100 évre Ãgy is lehet velük tervezni, és hÅ‘szigetelÅ‘ képességük, környezeti lábnyomuk illetve az épÃtési idÅ‘ tekintetében is köröket képesek verni a téglaépületekre.
képek és lead kép: inhabitat.com