Egy érdekes jelenséget igyekszik feltérképezni a tudomány. Egy nemrégiban megjelent friss tanulmány arra mutat rá, hogy a szélsőséges hőhullámok közt megfigyelhetőek úgynevezett hotspotok, melyeknél a hőhullámok túlmutatnak a klímakatasztrófa okozta szélsőségeken.
Ez azt jelenti, hogy ezen hőhullámok esetében olyan magas és olyan hosszan jelenlévő értékeket lehet mérni, melyek messze rosszabbak, mint amiket az “átlagos” hőhullámokban mérhetünk a klímakatasztrófa kapcsán.
Ilyen hotspot (a név kissé megtévesztő, mivel igen nagy területről van szó) található Kanadában, Brit Columbia területén is, ahol Lytton település is fekszik. Itt nem is olyan régen elképesztően magas értékeket mértek, a hőség másnapján pedig az egész város porig égett, mely a szélsőségesen kiszáradó növényzetnek volt köszönhető.
De nem csak Kanada területén azonosítottak ilyen területet. Jelen van Közép-Kínában, Japánban, Koreában, az Arab-félszigeten és sok más területen is. Az egyik legerőteljesebb, legintenzívebb ilyen hotspot pedig Északnyugat-Európában található, érinti Németországot, Franciaországot, Hollandiát de még az Egyesült Királyságot is. Hogy miért jönnek létre ezek a hotspotok, azt egyelőre nem lehet tudni.
Nyitókép: Shutterstock