Vajon mennyibe kerülne megmenteni a Földet az ember okozta klímakatasztrófa szorításából? És talán a fontosabb kérdés: hajlandóak lennénk rááldozni az összeget, amit a helyzet megkövetel?
A klímakatasztrófa elképesztően nagy anyagi terhet ró a bolygónkra. A természeti katasztrófák, a mezőgazdaságot érő hatások és sok más tétel is hozzáadódik ahhoz az összeghez, amibe a globális felmelegedés kerül.
De vajon mennyit lennénk hajlandóak áldozni arra, hogy megállítsuk a folyamatot? Egy elképzelés szerint nagyjából évi 200 billió dollár már orvosolni tudná a gondot. És nem is kell több, mint 5 tonna gyémántpor.
Hogy miért nagyzolunk a gyémánttal, mikor a kén is képes lenne arra, hogy a levegőbe juttatva visszaverje a napsugarakat, ezzel csökkentve a bolygó hőmérsékletét – csakhogy összehasonlítva a 200 billiós árral, szinte ingyen? Miért a gyémánt az, melyet egy erről készült tanulmányban ki is emelnek a tudósok, mint a megoldás lehetséges eszközét? Mert a kénnel ellentétben kémiailag nem aktív, vagyis nem lép reakcióba a légkör anyagaival. Ez a kén esetében nem igaz, ennek köszönhetjük például a savas esőket...
Nyitókép: Shutterstock