A hulladék, mint olyan a természetben nem értelmezhető fogalom. Semmi sem szemét, mindent fel lehet használni valamire és ez a természetben meg is valósul. Az emberek azonban egyelőre csak törekszenek erre a tökéletességre.
Most egy új, igen érdekes innovációval rukkoltak elő az RMIT Egyetem kutatói Ausztrália egyik legnagyobb üveg újrahasznosítójával karöltve. Létrehoztak egy téglát, mely megreformálhatja az építőipart, mindezt úgy, hogy tökéletesen megfelel a kifejezetten szigorú ausztrál építési szabványoknak és előírásoknak.
A tégla 155-ban huklladéküvegből, 20%-ban pedig égetett szilárd hulladék visszamaradt hamujából áll. Előbbi esetében azt az üveget használják, mely 3mm-nél kisebb, így az másra már nem használható fel. Vagyis maga a tégla előállítását tekintve több szempontból is környezetbarát.
Nem csak azért, mert hulladékokból készül, hanem mert előállításához 20%-kal alacsonyabb hőfok is elég, vagyis energiát így pedig pénzt lehet spórolni a gyártása során. Természetesen a tégla színezhető, azaz több árnyalatban is elő lehet állítani, és a slusszpoén, hogy 5%-kal javítja az épületek energiahatékonyságát is!