A tavasz érkezése azt is jelenti, hogy aki csak teheti, az ideje nagy részét a szabadban, lehetőleg a kertjében tölti. Kevésbé kedvelt részlet, hogy bizony a tavasz elhozza a beröffentett fűnyírók idejét is, melyeknek nem csak a hangja zavaró.
A benzines, de még az elektromos verziók is igen nagy mértékben járulnak hozzá az üvegházhatású gázok kibocsátásához, hiszen egyetlen benzines fűnyíró egy év alatt közel 40 kg CO2-őt juttat a környezetbe. Ráadásul a gyeppel fedett, 9örökzöldekkel határolt “csupasz” kertek ideje lejárt. Nem divatosak már, és nagyon nem tesznek jót a biodiverzitásnak sem.
A gyep helyett léteznek alternatívák, bár az tény, hogy olyan lépésálló egyik sem lesz, mint amilyen a fű. Ugyanakkor ahol már a gyerekek is nagyobbak, a kevesebb igénybevétel mellett remek alternatíva lehet a moha. Puha, zöld, nem igényel öntözést, és könnyebb termeszteni, mint hinné - igaz, a tűző napot nem bírja. A lóhere azonban igen, ahogyan a vad kakukkfű, a százszorszép vagy a gyermekláncfű is. Ráadásul színesek, egy részük ehető is, vagyis csak nyerhetünk velük mi, és a kert rovarállománya is.
Ha a cél már nem az, hogy bejárható legyen a füvezett felület, akkor jó megoldás lehet a lonc, melynek kúszó verziói nagyon gyorsan befedik a talajt és gyönyörűen virágoznak. Jó vízelvezetésű talajban fejlődnek igazán, öntözést pedig nem nagyon igényelnek - messze nem annyit, mint a gyep! Amennyiben a fű központi kérdés a kertben, akkor is vannak lehetőségeink, hiszen díszfüvekkel is dolgozhatunk. Rálépni ezekre sem lehet, de biztosan nagyon sok örömet okoznak, hiszen elképesztően változatosak és kifejezetten mutatósak is!