Az olajvállalatokra nehezedő nyomás egyre nagyobb. Nem csak azért, mert az államok sorra lépnek ki abból a szerződésből, melyek ezeknek a cégeknek lehetővé teszi az országok beperlését azok energiapolitikája miatt. A politikai nyomás mellett számolniuk kell azzal az elvárással is, hogy zöldebbek legyenek.
Ez pedig egy olajvállalat esetében nem éppen egyszerű feladat, hiszen az anyagi érdekei éppen az ellenkező irányba terelik. És tudjuk, a pénz az úr, ennek megfelelően a cégek sorra hozzák azokat a látszatintézkedéseket, melyekkel “zöldebbre festhetik” működésüket a profit elvesztése nélkül.
Egy ilyen kezdeményezésnek tartja mostanra egyre több szakember a Shell egyik vállalatát, a Onward nevű startup-ot, melynek hivatalosan a feladata, hogy összekösse az innovátorokat szerte a világon, hogy megfelelő választ találjanak az energia és a klímakatasztrófa egyre sürgetőbb kérdéseire. Ez jól hangzik, de a cég működése nem igazán ezt támasztja alá.
Az innovátorok, akiket keresnek ugyanis álláshirdetések révén találhatják meg helyüket a szép új jövőben. Ez eddig még teljesen rendben is lenne, de sajnos a cég hirdetései egy - két kivételtől eltekintve az olaj és a gázipar területére összpontosítanak, ide keresik a kiváló szakembereket – vagyis a fosszilis energiahordozók helyét igyekeznek a lehető legjobban bebetonozni. A pánikuk érthető, hiszen a legtöbb szakértő szerint a fosszilis energiahordozók kivezetése nélkül esélytelenek vagyunk a klímakatasztrófával szemben. Ráadásul a Shell nem az egyetlen, ami ilyen vállalatokkal igyekszik zöldebbnek tűnni, ráadásul ennél az olajcégnél sem csak ez az egy vállalat foglalkozik ilyen irányú feladatokkal....