1945-ben az atombomba már nem csak egy álom, vagy inkább rémálom volt, veszélyével pedig az azt megalkotó tudósok is tisztában voltak. Ennek megfelelően Albert Einstein és a bomba kidolgozásában részt vevő több tudós együttesen megalapította a Bulletint, melynek feladata a potenciálisan az emberiség kihalását fenyegető eseményekre felhívni a figyelmet.
A Bulletin legismertebb figyelemfelkeltő eszköze a “végítélet óra”, mely azt mutatja, mennyi időnk van még éjfélig, mely a világvége időpontja ezen az órán. A mutatók nem fixek és nem csak egy irányba mozoghatnak, mint egy normál órán.
1949-ben, a nukleáris tesztek hatására az órát 3 perccel éjfél előttre igazították. 1952-ben a hidrogénbomba hatására egy újabb percet veszítettünk, de 1991-ben, a hidegháború lezárásával nyertünk több, mint negyedórát.
Idén azonban soha eddig nem látott közelségbe került a világvége, hiszen az óra 90 másodperccel van éjfél előtt. Ezt a háborúknak, a nukleáris burkolt fenyegetéseknek, valamint a klímakatasztrófa egyre erőteljesebb kibontakozásának köszönhetjük. Remény még van, hiszen volt már rá példa, hogy nagyot tekerhettünk visszafelé az órán, de ehhez nem elég az az erőfeszítés, amit a világ most mutat.