Norvégia törvényhozása lehetővé tette a mélytengeri bányászatot a felségvizeiben. Tény, hogy mire megindulhatnak a kitermelési munkálatok, az még nagyon sok időt vesz igénybe, de sajnos az út már nyitva van.
Tavaly novemberben 120 Uniós ország kérte a Norvég törvénykezést, hogy ne engedélyezzék a bányászatnak ezt a formáját, ám most mégis átment a javaslat. Ez pedig sajnos hatalmas természetkárosítással is járhat. A környezetvédők aggódnak, hogy mivel nem volt elég alapos a hatástanulmány, illetve nem szántak elég időt az esetleges hatások feltérképezésére, így akár egész fajok kipusztulását is okozhatja ez a lépés.
A bányászati vállalatok azzal érvelnek, hogy a zöld átálláshoz szükséges alapanyagok így nagyobb mennyiségben állnak majd rendelkezésre, jelentősen felgyorsítva ezzel az átállást. Igaz, hogy a kitermelés nagyon drága, de a tengerek mélyén legalább van elég nyersanyag.
Erre válaszul a természetvédő szervezetek kiemelték, hogy a nyersanyag a kezeink közt van. Szó szerint, hiszen abban az esetben, ha a technikai hulladék újra hasznosításába, a módszer lényeges fejlesztésébe fektetnénk ennyi pénzt, akkor nagyobb mennyiségben állna rendelkezésünkre a nyersanyag, mint a tengeri és felszíni bányászatokkal összesen....