
Vasárnap még túlnyomóan napos, száraz idő jellemzi hazánkat, a hőmérséklet a szombatinál kissé még magasabb, ám ez már nem tart sokáig.
Nyugat felől közeledik a változás: a hidegfront vasárnap elérte az Alpok nyugati részét, hétfőn pedig már a Dunántúlon is megjelennek a felhők, záporok, zivatarok. Az északnyugati szél többfelé megerősödik, a nyugati országrészben viharossá is válhat az időjárás. Míg északnyugaton 25, addig délkeleten akár 35 fok is lehet.
Kedden a Duna vonalától keletre lehet elszórtan záporokra, zivatarokra számítani, főként a reggeli órákban. A hőmérséklet 24 és 30 fok között alakul. Szerdán ismét túlnyomóan napos idő várható, csupán néhol fordulhat elő egy-egy futó zápor, a csúcshőmérséklet marad 25–30 fok körül.
Szerdán már túlnyomóan napos idő várható, csak minimális az esély egy-egy futó záporra. A légáramlás is gyengül, a hőmérséklet továbbra is 25–30 fok körül tetőzik.
Csütörtökön derült, napos idő ígérkezik kevés gomolyfelhővel, csapadék nélkül. A nappali felmelegedés fokozódik, újra visszatér a kánikula, akár 34 fok is lehet.